<script>
document.addEventListener("DOMContentLoaded", function() {
 const menuItems = document.querySelectorAll(".bricks-menu-item");

 menuItems.forEach((menuItem) => {
  const subMenuToggle = menuItem.querySelector("a");
  const subMenu = menuItem.querySelector(".sub-menu");

  if (subMenuToggle && subMenu) {
   subMenuToggle.addEventListener("click", (e) => {
    e.preventDefault();
    e.stopPropagation();

    const parent = subMenuToggle.parentNode;
    const isVisible = parent.getAttribute("aria-expanded") === "true";
    parent.setAttribute("aria-expanded", !isVisible);
   });
  }
 });

 document.addEventListener("click", () => {
  closeAllSubMenus(null);
 });

 function closeAllSubMenus(excludeMenuItem) {
  menuItems.forEach((menuItem) => {
   if (menuItem !== excludeMenuItem) {
    const subMenu = menuItem.querySelector(".sub-menu");
    if (subMenu) {
     const isDirectChild = excludeMenuItem && excludeMenuItem.contains(menuItem);
     const isAncestor = menuItem.contains(excludeMenuItem);
     if (!isDirectChild && !isAncestor) {
      menuItem.setAttribute("aria-expanded", "false");
     }
    }
   }
  });
 }
});
</script>
 • Paczkomaty InPost i Orlen
 • Darmowa wysyłka od 300zł
 • Szybkie płatności BLIK
 • Nr 2 Afrykanka niosąca niemowlę

  Wprowadzenie:

  W świecie rzeźb i figur, czasami pojawiają się dzieła sztuki, które wnoszą coś więcej niż tylko estetykę. Tak jest w przypadku wyjątkowej figurki Afrykanki która niesie na plecach niemowlę.

  Ta mistyczna kompozycja o wysokości 50 cm została wykonana z użyciem metody utwardzania tkanin, co nadaje jej niezwykłą trójwymiarowość.

  Figurka ta, ubrana w suknię o pięknej rdzawej miedzi i brudnym turkusie, wykonaną z warstwowo ułożonej bawełny, emanuje wyjątkowym urokiem i symboliką.

  IMG 3081

  Opis:

  Afrykanka niosąca niemowlę to postać o niesamowitej charyzmie i oddanej ekspresji. Jej pozytywny i pełen miłości wyraz twarzy sprawia, że trudno oderwać od niej wzrok. Figurka ta została mistrzowsko wykonana z dbałością o najmniejsze detale. Każdy rys twarzy, każdy fałd sukni i każde włókno materiału oddają autentyczną energię afrykańskiej kultury.

  Suknia, która ozdabia figurkę, zachwyca swoją kolorystyką. Rdzawa miedź i brudny turkus tworzą harmonijną kombinację, która przypomina ogniste zachody słońca nad afrykańską sawanną. Materiał bawełniany, z którego wykonano suknię, został ułożony warstwowo, nadając jej objętości i głębi.

  IMG 3086

  Niemowlę, które Afrykanka niesie na swoich plecach, stanowi symbol nowego życia i nadziei. Dziecko, wykonane z tego samego materiału co figurka, wydaje się harmonijnie wtapiać w kompozycję. Uśmiech na twarzy malutkiego niemowlęcia oznajmia spokój i bezpieczeństwo, które oferuje mu ta piękna kobieta.

  IMG 3087

  Symbolika:

  Figurka Afrykanki niosącej niemowlę jest bogata w symbolikę. Reprezentuje ona matczyną miłość, opiekę i troskę. To przypomnienie o sile i wytrwałości afrykańskich kobiet, które często stawiają całe społeczności na swoich barkach. Symboliczne obciążenie figurki jest metaforą odpowiedzialności, jaką kobiety często noszą w swoim życiu.

  IMG 3085

  Dodatkowo, ubiór Afrykanki w kolorach rdzawej miedzi i brudnego turkusu nawiązuje do bogactwa afrykańskiej ziemi i bliskości natury. Kolorystyka ta symbolizuje również harmonię między człowiekiem a jego otoczeniem.

  IMG 3083

  Podsumowanie:

  Figurka Afrykanki, która niesie na plecach niemowlę, jest niezwykłym dziełem sztuki. Jej wykonanie metodą utwardzania tkanin sprawia, że nabiera ona trójwymiarowości i autentyczności. Suknia utrzymana w kolorach rdzawej miedzi i brudnego turkusu, wykonana z warstwowo ułożonej bawełny, dodaje całości egzotycznego uroku. Ta symboliczna kompozycja przypomina nam o siłach, które kobiety noszą na swoich barkach i o miłości, trosce oraz nadziei, które towarzyszą matczynemu instynktowi. Figurka Afrykanki to wyjątkowe dzieło, które inspiruje, zachwyca i pobudza do refleksji nad wartościami, jakimi się kierujemy w życiu.

  Barbara Broda

  Zostaw pierwszy komentarz