<script>
document.addEventListener("DOMContentLoaded", function() {
 const menuItems = document.querySelectorAll(".bricks-menu-item");

 menuItems.forEach((menuItem) => {
  const subMenuToggle = menuItem.querySelector("a");
  const subMenu = menuItem.querySelector(".sub-menu");

  if (subMenuToggle && subMenu) {
   subMenuToggle.addEventListener("click", (e) => {
    e.preventDefault();
    e.stopPropagation();

    const parent = subMenuToggle.parentNode;
    const isVisible = parent.getAttribute("aria-expanded") === "true";
    parent.setAttribute("aria-expanded", !isVisible);
   });
  }
 });

 document.addEventListener("click", () => {
  closeAllSubMenus(null);
 });

 function closeAllSubMenus(excludeMenuItem) {
  menuItems.forEach((menuItem) => {
   if (menuItem !== excludeMenuItem) {
    const subMenu = menuItem.querySelector(".sub-menu");
    if (subMenu) {
     const isDirectChild = excludeMenuItem && excludeMenuItem.contains(menuItem);
     const isAncestor = menuItem.contains(excludeMenuItem);
     if (!isDirectChild && !isAncestor) {
      menuItem.setAttribute("aria-expanded", "false");
     }
    }
   }
  });
 }
});
</script>
 • Paczkomaty InPost i Orlen
 • Darmowa wysyłka od 300zł
 • Szybkie płatności BLIK
 • Kreatywna Jesień z Anią Walaszczyk

  Kreatywna Jesień z Anią Walaszczyk i Powertex

  IMG 6093

  W październikową sobotę, kiedy złota polska jesień pokazywała się z najpiękniejszej strony, miałyśmy przyjemność spotkać się w przytulnej salce w lokalnym Klubie Kultury na Ołtaszynie. Spotkanie to było wyjątkowe, bo miałyśmy okazję wziąć udział w kreatywnym warsztacie pod okiem Anny Walaszczyk, przedstawicielki firmy Powertex Polska.

  Anna, z pasją i zaangażowaniem była nam cudownym dyrygentem, poprowadziła nas przez świat twórczej ekspresji, ucząc jak w harmonii połączyć różne materiały i techniki, aby stworzyć coś naprawdę wyjątkowego. Naszym zadaniem było stworzenie obrazu pod tytułem “Pani Jesień”, co okazało się być niesamowitą przygodą pełną kolorów, tekstur i niespodzianek.

  Etap 1: Naklejanie Papieru

  Rozpoczęłyśmy od przyklejenia do płótna papieru ryżowego z wydrukowaną twarzą rudej dziewczyny o zielonych oczach. Był to nasz punkt wyjścia, nasza inspiracja. Papier ryżowy, dzięki swojej delikatności, świetnie przyjął się na płótnie, tworząc jednolitą całość z podłożem.

  Anna tłumaczyła nam, jak ważne jest, aby dokładnie przykleić papier, aby uniknąć pęcherzyków powietrza i nierówności. Używałyśmy ekologicznych preparatów Powertex, które nie tylko świetnie spajały papier z płótnem, ale też były bezpieczne dla nas i środowiska.

  Etap 2: Nakładanie Mas Strukturalnych

  Kiedy nasze płótna były już przygotowane, przeszłyśmy do drugiego etapu – tworzenia struktury i tekstury naszych obrazów. Anna pokazała nam, jak pracować z preparatami takimi jak sand, Easy 3D flex i masą wykonaną ze stone art.

  W swoich pracach, postanowiłyśmy dać Pani Jesieni rozwiany szalik pełen kolorowych, jesiennych liści. Do tego zadania idealnie nadawały się preparaty strukturalne, które pozwoliły nam uzyskać realistyczną fakturę i głębię.

  Etap 3: Kolorowanie Obrazu

  Ostatnim etapem naszej twórczej podróży było kolorowanie obrazu. Pani Jesień musiała być pełna barw, tak jak prawdziwa jesień za oknem. Ania z firmy Powertex Polska uczyła nas, jak mieszać kolory, aby uzyskać te idealne odcienie, które odzwierciedlą klimat tej wyjątkowej pory roku.

  W swoich pracach skupiłyśmy się na ciepłych, jesiennych barwach, dodając akcenty światła tam, gdzie było to potrzebne. Praca z kolorami była dla nas wszystkich źródłem wielkiej radości i satysfakcji.

  Pani Jesień w Pełnej Krasie

  Na koniec dnia, każda z nas miała przed sobą gotowy obraz “Pani Jesień”. Byłyśmy dumne i szczęśliwe z tego, co udało nam się stworzyć. Anna Walaszczyk z Powertex Polska udowodniła nam, że każda z nas ma w sobie iskrę kreatywności, którą warto rozwijać.

  Nasze obrazy były pełne życia, kolorów i energii. Pani Jesień na każdym z nich miała swój własny charakter, a jednocześnie wszystkie prace tworzyły spójną, harmonijną całość. Było to możliwe dzięki wskazówkom Ani, jej wsparciu i inspiracji, którą z nami dzieliła.

  Wspólnie spędzony czas na warsztatach był dla nas wszystkich nie tylko okazją do nauki nowych technik malarskich, ale też chwilą relaksu, odprężenia i oderwania się od codziennych obowiązków. Stworzyłyśmy coś pięknego, a przy tym miałyśmy mnóstwo zabawy.

  Kiedy opuszczałyśmy salę w Klubie Kultury, każda z nas niosła ze sobą swój własny, jedyny w swoim rodzaju obraz “Pani Jesień”. Było to dla nas wszystkich dowodem na to, że kreatywność nie zna granic, a inspirację można znaleźć wszędzie – nawet w jesiennej sobotę, spędzoną w towarzystwie dobrych przyjaciółek i fantastycznej instruktorki.

  Barbara Broda

  Zostaw pierwszy komentarz