<script>
document.addEventListener("DOMContentLoaded", function() {
 const menuItems = document.querySelectorAll(".bricks-menu-item");

 menuItems.forEach((menuItem) => {
  const subMenuToggle = menuItem.querySelector("a");
  const subMenu = menuItem.querySelector(".sub-menu");

  if (subMenuToggle && subMenu) {
   subMenuToggle.addEventListener("click", (e) => {
    e.preventDefault();
    e.stopPropagation();

    const parent = subMenuToggle.parentNode;
    const isVisible = parent.getAttribute("aria-expanded") === "true";
    parent.setAttribute("aria-expanded", !isVisible);
   });
  }
 });

 document.addEventListener("click", () => {
  closeAllSubMenus(null);
 });

 function closeAllSubMenus(excludeMenuItem) {
  menuItems.forEach((menuItem) => {
   if (menuItem !== excludeMenuItem) {
    const subMenu = menuItem.querySelector(".sub-menu");
    if (subMenu) {
     const isDirectChild = excludeMenuItem && excludeMenuItem.contains(menuItem);
     const isAncestor = menuItem.contains(excludeMenuItem);
     if (!isDirectChild && !isAncestor) {
      menuItem.setAttribute("aria-expanded", "false");
     }
    }
   }
  });
 }
});
</script>
 • Paczkomaty InPost i Orlen
 • Darmowa wysyłka od 300zł
 • Szybkie płatności BLIK
 • Nr 13 „La Energia” – Tancerka Flamenco


  “La Energía”

  Hiszpańska Dusza w Postaci Anioła Tancerki Flamenco

  IMG 5383

  Jest coś wyjątkowego w energii flamenco, w tych dzikich ruchach, zmysłowej muzyce i gorących kolorach. Postanowiłam złapać tę esencję i przenieść ją do niewidzialnego, ale równie pasjonującego świata aniołów. Tak powstała “La Energía”, anioł, który emanuje siłą i zmysłowością, właściwą dla hiszpańskiej tancerki flamenco.

  IMG 5386

  Inspiracja z Hiszpanii

  Jestem zauroczona hiszpańską kulturą, muzyką i sztuką. Flamenco to dla mnie kwintesencja hiszpańskiej duszy – pasja, energia i emocje, uchwycone w ruchu i dźwięku. Kiedy postanowiłam stworzyć anioła, który będzie tą esencję personifikował, od razu wiedziałam, że będę korzystać z bogatej palety barw, dynamicznych form i zmysłowych materiałów.

  IMG 5385

  O Detalach

  Szczegóły w “La Energía” są oszałamiające. Zaczynając od czarnych, rozwianych włosów, przez czerwone usta, na których błyszczy czerwona szminka, aż po spektakularną czerwoną suknię, z dwoma warstwami falban z czarnej bawełnianej koronki. W jednej ręce trzyma ona bok swojej szerokiej sukni, odsłaniając kolejną warstwę czarnej koronki. Jej uroda jest subtelna, ale jednocześnie wyrazista, dzięki dużej ilości detali.

  IMG 5387

  Wpływ Energii

  “La Energía” jest aniołem, ale jej wibracje są tak silne, że można by ją nazwać “aniołem energii”. Zastanawialiście się kiedyś, skąd bierze się energia, która napędza artystów, jak tancerze flamenco, do tak niesamowitych wyczynów? To jest to, co chciałam uchwycić, tworząc tę postać.

  IMG 5389

  Zastosowane Materiały

  W składzie użytych do jej stworzenia materiałów, odnajdziemy bawełnianą koronkę, elementy z tkanin z różnych warstw i o różnej gramaturze. Każdy element został starannie dobrany i umiejscowiony tak, aby oddać pełnię charakteru tej wyjątkowej postaci.

  IMG 5388 2

  Co mówi nam dekolt i koronkowy szal?

  Dekolt i koronkowy szal dodają zmysłowości, ale także pewnej tajemniczości. Jak każda tancerka flamenco, “La Energía” również ma swoje tajemnice. Można spędzić godziny, analizując każdy szczegół jej postaci, i ciągle odkrywać coś nowego.

  IMG 5398 1
  Nr 13 „La Energia” - Tancerka Flamenco 12

  Co dalej?

  Tworzenie “La Energía” było dla mnie jednym z najbardziej emocjonujących projektów. Zastanawiam się nad stworzeniem serii aniołów, które będą personifikować różne formy energii i kultury z całego świata. Ale jedno jest pewne: “La Energía” zawsze pozostanie jednym z moich najdroższych dzieł.

  IMG 5399

  Współpraca z Uzdolnioną Artystką

  Nie mogę również zapomnieć o tym, że to właśnie moja niezwykle utalentowana koleżanka, Agnieszka, stworzyła popiersie tej wyjątkowej hiszpańskiej tancerki. Agnieszka ma niezwykły dar do oddania najdrobniejszych detali i charakteru postaci, co można doskonale zauważyć, obserwując piękną “La Energía”.

  IMG 5395

  Agnieszka zawsze miała zamiłowanie do sztuki i rzeźby. Dzięki naszej współpracy, udało się stworzyć coś, co jest więcej niż sumą jego części. To doskonały przykład, jak współpraca między dwoma artystami może doprowadzić do powstania dzieła, które jest naprawdę wyjątkowe i pełne życia.

  IMG 5397

  Jej wkład w projekt “La Energía” był bezcenny, a jej talent jest widoczny w każdym centymetrze tego pięknego anioła. Jestem niezmiernie wdzięczna za możliwość współpracy z tak utalentowaną artystką i nie mogę się doczekać naszych przyszłych projektów.

  IMG 5398

  W ten sposób, wspólnymi siłami, stworzyłyśmy nie tylko dzieło sztuki, ale również przełom w naszej własnej artystycznej podróży. “La Energía” nie jest tylko aniołem czy tancerką flamenco, ale również owocem naszej pasji, kreatywności i ciężkiej pracy. I za to wszystko jesteśmy obie nieskończenie wdzięczne.

  Dziękuję za uwagę i do zobaczenia przy kolejnych, równie pasjonujących projektach!

  Barbara Broda

  Zostaw pierwszy komentarz