<script>
document.addEventListener("DOMContentLoaded", function() {
 const menuItems = document.querySelectorAll(".bricks-menu-item");

 menuItems.forEach((menuItem) => {
  const subMenuToggle = menuItem.querySelector("a");
  const subMenu = menuItem.querySelector(".sub-menu");

  if (subMenuToggle && subMenu) {
   subMenuToggle.addEventListener("click", (e) => {
    e.preventDefault();
    e.stopPropagation();

    const parent = subMenuToggle.parentNode;
    const isVisible = parent.getAttribute("aria-expanded") === "true";
    parent.setAttribute("aria-expanded", !isVisible);
   });
  }
 });

 document.addEventListener("click", () => {
  closeAllSubMenus(null);
 });

 function closeAllSubMenus(excludeMenuItem) {
  menuItems.forEach((menuItem) => {
   if (menuItem !== excludeMenuItem) {
    const subMenu = menuItem.querySelector(".sub-menu");
    if (subMenu) {
     const isDirectChild = excludeMenuItem && excludeMenuItem.contains(menuItem);
     const isAncestor = menuItem.contains(excludeMenuItem);
     if (!isDirectChild && !isAncestor) {
      menuItem.setAttribute("aria-expanded", "false");
     }
    }
   }
  });
 }
});
</script>
 • Paczkomaty InPost i Orlen
 • Darmowa wysyłka od 300zł
 • Szybkie płatności BLIK
 • Nr 14 Tancerka wraca na parkiet

  Moja Tancerka Wraca na Parkiet:

  Przygoda z Tworzeniem Drugiej Figurki

  IMG 5410

  Nie byłam pewna, czy to możliwe, ale wygląda na to, że magia “Mojej Tancerki” zdała swój test. Po tym, jak pokazałam pierwszą wersję tej uwodzicielskiej tancerki flamenco, zgłosiła się do mnie kolejna osoba z prośbą o stworzenie kolejnej. Nie mogłam odmówić!

  Dlaczego Druga Figurka?

  IMG 5408

  Tworzenie ręczne, jak wszyscy dobrze wiemy, jest procesem unikalnym. Nie ma dwóch identycznych figur, zwłaszcza gdy są robione ręcznie. Ale wyzwanie polegało na tym, aby druga tancerka była równie zachwycająca jak jej poprzedniczka. To zadanie było dla mnie fascynujące i skomplikowane jednocześnie. Jak stworzyć coś, co jest jednocześnie nowe i znane?

  Proces i Wyzwania

  IMG 5404

  Jako artysta, zawsze kładę duży nacisk na szczegóły. Koronkowa suknia, falujące włosy, dekolt — wszystko to wymaga precyzji i umiejętności. A co z charakterem? Jak oddać energię tancerki, jej pasję i duszę w statycznej formie? To pytania, które towarzyszyły mi przez cały proces twórczy.

  Spotkanie z Agnieszką

  IMG 5409 1

  Tak jak w przypadku pierwszej tancerki, popiersie zostało stworzone przez moją utalentowaną koleżankę Agnieszkę. Jej umiejętności w dziedzinie modelowania i rzeźby są naprawdę niezwykłe. Oboje doskonale rozumiemy, że każdy element, nawet najdrobniejszy, ma znaczenie.

  Ostateczny Efekt

  IMG 5403

  Cóż mogę powiedzieć? Może druga tancerka nie jest identyczna jak jej poprzedniczka, ale jest równie piękna i fascynująca. Jestem dumna z tego, co udało mi się stworzyć, i wdzięczna za wsparcie i inspirację, które otrzymałam od Agnieszki i od was, moich drogich czytelników.

  Co Dalej?

  IMG 5402

  Nie ukrywam, że mam już kilka pomysłów na kolejne projekty.

  Czy będzie więcej tancerek? Czas pokaże! Na pewno jednak będą kolejne postacie, które, mam nadzieję, zachwycą was tak samo jak “Moja Tancerka”.

  Uwagi Dotyczące Zdjęć

  IMG 5411

  Chciałabym dodać kilka słów na temat jakości zdjęć. Zdjęcia były robione w pośpiechu i, niestety, ekspozycja nie wyszła idealnie — są prześwietlone. Zrozumiecie, że w procesie tworzenia czas jest najcenniejszym zasobem, a niestety zabrakło go na dokładne przeniesienie zdjęć na komputer i ich poprawki.

  Czasami, coś co wygląda dobrze na ekranie aparatu, niekoniecznie prezentuje się tak samo po przeniesieniu na inny ekran. Jest to jeden z tych momentów, gdy technologia potrafi nas zmylić, a ograniczony czas nie pozwala na poprawki.

  Dlatego proszę was o wyrozumiałość w tej kwestii. Mimo to, mam nadzieję, że udało się oddać choć część uroku i detali, które składają się na drugą wersję “Mojej Tancerki”. A jeżeli zdjęcia nie oddają jej pełnej urody, to zapewniam, że na żywo jest jeszcze piękniejsza!


  Jeszcze raz dziękuję za wsparcie i zainteresowanie. Mam nadzieję, że nawet nieidealne zdjęcia nie zdołały zatrzeć magii, która towarzyszyła tworzeniu tej niezwykłej figurki. Do zobaczenia przy kolejnych projektach!

  Barbara Broda

  Zostaw pierwszy komentarz